چنین چیزی به عنوان یک عالم دوم وجود ندارد.

چیزی را از دست ندهید. ما را دنبال کنید.

تلفن: 5-88509961-021
ما را دنبال کنید
بالا

کتاب آموزش فارسی نرم افزار کامسول (COMSOL Multiphysics)

معرفی نرم افزار 

نرم افزار شبیه ساز کامسول(COMSOL Multiphysics)  جهت حل مسائل به روش المان محدود(finite element) می باشد و برای شبیه سازی پدیده های مختلف فیزیکی و مهندسی به کار می رود. این نرم افزار برای سه پلت فرم ویندوز و مکینتاش و لینوکس عرضه شده است . با استفاده از نرم افزار کامسول شبیه سازی را می توان در حضور چالش هایی نظیر میدان مغناطیسی ، کشش، دینامیک سیالات و دینامیک گاز به خوبی شبیه سازی کرد . همچنین در این نرم افزار امکان کوپل شدن روش حل PDE نیز وجود دارد. همچنینی در این نرم افزار امکان ایجاد ارتباط میان نرم افزار هایی نظیر کتیا و متلب وجود دارد .در کامسول برای مدلساری های مختلف، کاربر امکان استفا ده از روش Drag and Drop و یا کدنویسی را دارد . این نرم افزار را میتوان با متلب لینک کرد و با استفاده از کدنویسی و تولباکس های مختلف آن، مدلساری های پیشرفته تری را انجام داد . 

این نرم‌افزار در سال ۱۹۸۶ توسط دانشجویان مؤسسه سلطنتی فناوری سوئد ایجاد شد و نیز نام قبلی این نرم‌افزار FEMLAB بوده است و از سال ۲۰۰۵ بهCOMSOL Multiphysics تغییر نام داده است.

قابلیت‌های کلیدی نرم‌افزار 

  • طراحی و شبیه‌سازی پروژه‌های مهندسی برق، مکانیک، علوم زمین، شیمی، فیزیک، نجوم و کوانتوم
  • حل معادلات دیفرانسیل سیستم‌های غیر خطی توسط مشتق‌های جزئی روش المان محدود در فضاهای یک، دو و سه بعدی
  • راهگشای خوبی در حضور چالش‌هایی نظیر میدان‌های الکترومغناطیسی، کشش، دینامیک سیالات و دینامیک گاز
  • امکان تعامل با نرم‌افزارهای مهندسی دیگر مانند کتیا و متلب
  • قابلیت نصب هم بر روی ویندوزهای ۳۲ بیتی و هم ۶۴ بیتی
  • قابلیت نصب در سیستم عامل Mac OS و Linux

در ادامه کتابچه راهنمای آموزش نرم افزار کامسول آماده دانلود شده است. این آموزش با مشارکت اعضای گروه تلگرامی Comsol Multiphysics Modeling تهیه شده است و برای شروع کار و آشنایی مقدماتی با این نرم افزار می توانید از این کتابچه راهنما استفاده کنید. همچنینی به زودی آموزش های ویدیوی این نرمفزار از طریق وب سایت پترو آموزش یارا منتشر خواهد شد . 

ارسال یک دیدگاه

ثبت نام کاربر

بازیابی رمز عبور